Telemarksutstillingen – Skien 01.05.10 (med forbehold om feil . Irene Sørum) Link til formatert word-dokument

Dommer: Ralf Campbell

Finsk Spets

Brukshundklasse Hannhund

0001 Foxy 15354/01 09.07.01 Rød E: Jon Bjarne Onsøien O: Roy Nilsen, 7882 Nordlli (SUCH SJCH Ålidens Rajak – NUCH NV-96-97 NORDV-98 Zennta) 0

Jämthund

Juniorklasse Hannhund

0002 Burveierens Essso NO42274/09 09.03.09 Grå E: Svein Olav Vaa O: Jon Reidar Stormyrengen/Eva Staum, 2676 Heidal (SJ(LÖ)CH Bleckås Pondus – NUCH Västjämtens Billan) 1JK 1JKK HP

Unghundklasse Hannhund

0003 Kihlhøjdens Frigg S47177/2008 13.6.08 E: Tomas Andersson, Stulenvegen 544, 3721 O: Tomas Carlsson, Katrineholm (SJCH/SUCH Sjåstens Eliot Hålviks Jaga) 2AUK

Åpen klasse Hannhund

0004 Veikulåsens M-B Malek 21713/08 15.04.08 Grå E: Kjell Slettenås O: Leif Skiaker, 2690 Skjåk (FIN JCH S(LØ)JCH NORD UCH Norrmarkens Bigge – FIN JCH FIN UCH Kuorikan Miina) 2AK

Brukshundklasse Hannhund

0005 Veikulåsens M-R Flinko 008049/06 08.03.06 Grå E: Jørn Elvig O: Leif Skiaker, 2690 Skjåk (FIN NJ(L)CH RUsmosan Riki – FIN JCH FIN UCH Kuorikan Miina) 1BK 1BKK CK CERT 1BHK BIR 2.BIG

Juniorklasse Tispe

0006 Bjønnlosen’s Saga NO42039/09 07.3.09 Grå E: Ingar Utklev O: Omar Trøen, 2485 Rendalen (FIN JCH Raikukorven Ilo – NJ(L)CH Raska) 1JK 1JKK

0007 Bamsåsens Seka NO45736/09 06.04.09 Grå E: Trond Indrebø O: Svein Brattås, 3620 Flesberg (NJ(L)CH NUCH Frykhöjdens Star NJ(L)CH Haugmyra’s Kira) 2JK

0008 Passbos Cindy S33631/2009 07.04.09 E: Tomas Andersson, Stulenvegen 544, 3721 Skien O: Bjarne Drottz, Ed (SJCH SUCH NUCH Dundermyrens Pascall – Gubbåsens Ester) 2JK

Unghundklasse Tispe

9003 Elga av Torsdal 18265/08 04.05.08 E: Tom Fjellheim, 3766 Sannidal O: Tor og Tom Fjellheim, 3766 Sannidal (NJ(LL)CH NUCH Frykhöjdens Star – NJ(L)CH NUCH Tussan) 1UK 1UKK HP

Åpen klasse Tispe

0009 Härkilas Chäpple II S37893/2008 20.04.08 Grå E: Ole Kristian Nilsen O: Kjell Lennartsson, Sverige (SJ(LÖ)CH Västjämtens Ajo – Härkilas Acka III) 2AK

Norbottenspets

Brukshundklasse Tispe

0010 NV-09 Skarnäbbens Sippa S16979/2008 20.01.08 Hvit/Brune Tegn E: Grete Waltoft O: Mattias Akserstedt, Sverige (Mirro – SJCH Pohjanukon Kea) 1BK 1BKK CK CERT 1BTK BIR 3.BIG

Norsk Elghund Grå

Juniorklasse Hannhund

0011 A.F. Elgkronas Ekko NO37238/09 10.03.09 Grå E: Kjell Edward Haave O: Arne Fossmo, 2630 Ringebu (FIN JCH Lehtikankaan Niki – Elgheias Pia) 2JK

0012 Gokstadhaugen’s Mito NO40495/09 28.03.09 Grå E: John Jacobsen, Farsund O: Irene & Gustav Sørum, Larvik (NUCH Skinnemoens Feiom – NSJ(B)CH Gokstadhaugen’s Lystige Barlinn) 1JK 6JKK

0013 Bamse av Gausbu NO53991/09 13.04.09 Grå E: Leidulf Vågen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (Larvmarkens FInn – Måna av Gausbu) 2JK

0014 Bajas NO41542/09 27.03.09 Grå E: >Bjørn Tore Andersen O: Knut Sebjørnsrud, 3408 Tranby (NJ(L)CH Varg – Ruska) 1JK 2JKK

0015 Foss av Gausbu NO53992/09 13.04.09 Grå E: John Erik Gutukjær O: Stein Frantzen, 380 Dalen (Larvmarkens Finn – Måna av Gausbu) 2JK

0016 Ludvik av Gausbu NO53995/09 13.04.09 Grå E: Aniken og Jostein Mastereid O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (Larvmarkens Finn – Måna av Gausbu) 2JK

0017 Klosterkolen’s Brutus NO46062/09 11.05.09 Grå E: Jon Peter Flølo O: Per-Egil Adolfsen, 3960 Stathelle (Larvmarkens Finn – Førsdølen’s Tara) 0

0018 Bamse av Jeskefjell NO46057/09 03.04.09 Grå E: Nils Angard O: Tom og Helene K. Vala, 3848 Morgedal (Rusken – NJ(L)CH Ronja av Jeskefjell) 1JK 4JKK

0019 Peik NO41343/09 07.02.09 Grå E: Knut Mgne Eie O: Knut Sebjørnsrud, 3406 Tranby (Trygg – Birka) 2JK

0020 Losnabakken’s K-V Trygg NO45894/09 20.04.09 Grå E: Håvard Haukvik O: Geir og Berit Langset, 2635 Tretten (NJ(L)CH Flötmarkens Veiko – Rullikan Rn Koira) 2JK

0021 Max NO42297/09 19.03.09 Grå E: Per Hoppestad O: Bernhard Gjerpe, 3178 Våle (Bagskjuldalen’s Birk – Bagskjuldalen’s Chiba) 2JK

0022 Veikulåsens N-J Børre NO40504/09 08.03.09 Grå E: Arnkjell Davidsen O: Leif Skiaker, 2690 Skjåk (FIN JCH Lehtikankaan Niki – FIN JCH NNJ(L)CH Jenna) 2JK

0023 Tommi NO57076/09 22.06.09 Gråå E: Torleif Eika O: Torleif Eika, 3800 Bø i Telemark (NUCH NJ(L)CH Elglosens Varg – Skinnemoens Snupi) 1JK 3JKK

0024 Sako NO53187/09 18.04.09 Grå E: Svein Inge Kostveit O: Terje Mikalsen, 3865 Rauland (NUCH NV-08 NJ(L)CH A.F. Elgkronas Bamse – Maika av Jeskefjell) 4JK

0025 Klosterkollen’s Sarek NO46061/09 11.05.09 Grå E: Per-Egil Adolfsen O: Per-Egil Adolfsen, 3960 Stathelle (Larvmarkens Finn – Førsdølen’s Tara) 2JK

0026 Bjønn av Gausbu NO44942/09 29.03.09 Grå E: Jon B. Sauro O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (Larvmarkens FInn – Tara 2JK

av Gausbu)

0027 Balder av Gausbu NO53990/09 13.04.09 Grå E: Wenche Barstad O: Stein Frantzen, 3880 Dalen Larvmarkens FInn – Måna av Gausbu) Ikke møtt!

0028 Festus NO53186/09 18.04.09 Grå E: Knut Hagen O: Terje Mikalsen, 3864 Rauland (NUCH NV-08 NJ(L)CH A.F. Elgkronas Bamse – Maika av Jeskefjell) 1JK 1JKK HP

0029 Leo NO5075/09 22.06.09 Grå E: Harald Dåvøy O: Torleif Eika, 3800 Bø i Telemark (NUCH NJ(L)CH Elglosens Varg – Skinnemoens Snupi) 2JK

Unghundklasse Hannhund

0030 Tralle av Gausbu 25313/08 19.05.08 Grå E: Stein Frantzen O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (Larvmarkens FInn – Tundra av Gausbu) 1AUK 1AUKK HP

0031 Elgheias Boss NO35271/09 25.08.08 Grå E: Torjus Folsland Bolkesjø O: Ole-Petter A. hornås, 1940 Bjørkelangen (NJ(L)CH NUCH Siko – NSJ(L)CH Elgheias Guri) 2AUK

Åpen Klasse Hannhund

0032 Knektekdammen’s Bamse 07056/08 25.02.08 Grå E: Jostein Haukenæs O: Harald Næss, 3060 Svelvik (Trygg – NJ(L)CH Knektedammen’s Frøya) 3AK

0033 Gillerhaugen’s Tassen 00642/06 04.06.05 Grå E: Ingvar Hellestad O: Børre Mthias lilleengen, 2827 Hunndalen (INT NSUCH NSJ(L)CH Trollelgen’s Iver – NJ(L)CH GIllerhaugen’s Ulla) 3AK

0034 Peik 17258/07 13.05.07 Grå E: Ann Kristin Øien O: Jan Stian Bjåen, 3890 Vinje (NFINJ(L)CH Rapp – Fanta) 3AK

0035 Tinndølen’s Bush 09926/07 25.02.07 Grå E: Aslak og Jarle Gilde O: Thomas Miland, 3656 Atrå (NJ(L)CH Varg – NJ(L)CH Solbråten’s Tuva) 1AK 1AKK

9000 Lodin 12826/07 14.02.07 Grå E: Arne Jørgen Melås O: Arne Jørgen Melås, 3750 Drangedal (Krusken – Flåttåsens Tinka) 1AK 2AKK

9004 Burrmann 05511/07 17.12.06 E & O: Torstein Dahl, 3960 Stathelle (NJ(L)CH Koiyra’s Ero – Bessi) 2AK

Brukshundklasse Hannhund

0036 Høylla’s Birk 16135/08 01.05.08 Grå E: Erlend Berge O: Odd Espen Høydahl, 3841 Flatdal (NJ(L)CH Ruffen – Aia) 1BK 3BKK

0037 Gillerhaugen’s Ludo 22687/06 18.07.06 Grå E: Torstein Eikhaugen O: Børre Mathias Lilleengen, 2827 Hunndalen (NJ(L)CH Gillerhaugen’s Storm – Karpaasin Fanny) 1BK 4BKK

0038 Luring av Gausbu 29086/08 05.08.08 Grå E: Youness Berget O: Stein Frantzen, 380 Dalen (Larvmarkens FInn – Shira av Gausbu) 1BK

0039 Borris 15010/08 15.03.08 Grå: Lasse Krogstad O: Torstein Dahl, 3960 Stahelle (NJ(L)CH Koimyra’s Ero – Bessi) 1BK

0040 Båtforsens Bismark S57367/2007 12.08.07 Grå E: Bjørn Bjerketvedt O: Stig og Greta Edvrdsson, Sverige (NUCH NJ(L)CH Rago – SNUCH SNJ(L)CH Båtforsens Kari) 1BK 1BKK

0041 Gokstadhaugen’s Janus 02774/8 26.01.08 Grå E: Guttorm Risdal, Fevik O: Irene og Gustav Sørum, Larvik (INT NSUCH NSJL)CH SV-02 NV-03 Lotus – NSJ(B)CH Gokstadhaugen’s Lystige Barlinn 1BK 1BKK CK CERT 1BHK BIR BIG BIS

Juniorklasse Tispe

0042 Klosterkollen’s Sari NO46063/09 11.05.09 Grå E: Per-Egil Adolfsen O: Per-Egil Adolfsen, 3960 Stathelle (Larvmarkens Finn – Førsdølen’s Tara) 2JK

0043 Centa NO57077/09 22.06.09 Grå E: Arne Gilde O: Torleif Eika, 3800 Bø i Telemark (NUCH NJ(L)CH Elglosens Varg – Skinnemoens Snupi) 1JK 2JKK

0044 Gokstadhaugen’s Årolilja NO40501/09 28.03.09 Grå E: Arnfinn Kleven, Sandefjord O: Irene & Gustav Sørum, Larvik (NUCH Skinnemoens Feiom – NSJ(B)CH Gokstadhaugen’s Lystige Barlinn) 1JK 3JKK

0045 Klosterkolen’s Milli NO46066/09 11.05.09 Grå E: Stein Frantzen O: Per-Egil Adolfsen, 3960 Stathelle (Larvmarkens Finn – Førsdølen’s Tara) 2JK

0046 Tinka NO41344/09 07.02.09 Grå E: Knut Lars Hegna O: Knut Sebjørnsrud, 3408 Tranby (Trygg – Birka) 4JK

0047 Bonnie av Gausbu NO53996/09 13.04.09 Grå E: Kjell Øygarden O: Stein Frantzen, 3880 Dalen (Larvmarkens Finn – Måna av Gausbu) Ikke møtt!

0048 Losnabakken’s P-L Bessi NO49920/09 27.06.09 Grå E: Jørund Håvard Askje O: Geir og Berit Langset, 2635 Tretten (NUCH NJ(L)CH Nordmolia’s Leo – FIN JCH FINUCH FINV-06 Maentaustan Pitsi) 1JK 1JKK HP

0049 Klosterkollen’s Pia NO46064/09 11.05.09 Grå E: Gjermund Bergsland O: Per-Egil Adolfsen, 3960 Stathelle (Larvmarkens Finn – Førsdølen’s Tara) 2AK

0050 A.F. Elgkronas Thyra NO37329/09 10.03.09 Grå E: Anund Kåsa O: Arne FOssmo, 2630 Ringebu (FIN JCH Lehtikankaan Niki – Elgheias Pia) 1AK 4AKK

9007 Tika NO31559/010 12.05.09 Grå E: Lars Morten Homleid, 3753 Tørdal O: Åge Dahle, 3753 Tørdal (NUCH NJ(L)CH Raulandheias Loke – Flåttåsens Laika) 2JK

Unghundklasse Tispe

0051 Tinndølen’s De Rosa NO33123/09 30.01.09 Grå E: Thomas Miland O: Thomas Miland, 3656 Atrå (FIN JCH Lehtikankaan Niki – NJ(L)CH Solbråten’s Tuva) 2AUK

Åpen Klasse Tispe

0052 Ronja 15012/08 15.03.08 Grå E: Halvard og Inger Marie Bråthen O: Torstein Dahl, 3960 Stathelle (NJ(LL)CH Koimyra’s Ero – Bessi) 1AK 1AKK

0053 Ronja av Jeskefjell 11007/08 20.01.08 Grå E: Gisle Espeland O: Åge og Torunn Moland, 3750 Drangedal (Rikko av Jeskeffjell – Lita av Lygnamo) 2BK

Brukshundklasse Tispe

0054 Frøya 13328/08 27.04.08 Grå E: Sverre Olav Haugen O: Sverre Olv Haugen, 3579 Torpo (NUCH NJ(L)CH Veikulåsens I-R Odin – Trollelgen’s Lydia) 1BK 1BKK CK CERT NUCH 1BTK BIM

0055 Havahaugen’s BInna 05844/08 19.01.08 Grå E: Irene Kverndalen/Magnar Nordsveen O: Leif Edv. Landrø, 7316 Lensvik (NJB)CH Sarek – NCH NJ(B)CH Havahaugen’s Raisa) 1BK 2BKK CK 2BTK

Norsk Elghund Sort

Åpen Klasse Tispe

0056 Saga av Harvehaugen 07841/08 10.03.08 Sort E: Tom Zahl Pedersen/Sigrid Lykkjen O: Sverre Høyvik, 2966 Slidre (NUCH Bøvrafallets Legolas – NINT UCH NORDV-06 NV-7 Maija av Harvehaugen) 1AK 1AKK

Brukshundklasse Tispe

0057 Svart Hunden’s Enja 04769/08 02.02.08 Sort E: Lars Helge Sogn O: Tore Storhauge, 5452 Sandvoll (NUCH Serinabakken Carex – NJ(B)CH NUCH Ville av Harvehaugen) 3JK