Halden 25.04.09 Follo og Østfold EHK Word-doc til nedlasting

SPISSHUNDER

Dommer: Harald Aune

Jämthund

Brukshundklasse Hannhund

0001 Casper 19680/07, 14/05/07, Grå E: Øyvind Og Odd Breen O: Martinsen, Jan, 2150 Årnes (FIN N J(L) CH Rusmosan Riki -

Skunckenbergs Nahla) 1BK 1BKK CERT 1BHK BIR

Åpen Klasse Tispe

0002 Rotendalens Pralin S18411/2006, 07/02/06, Grå E: Aarnæs, Camilla O: Kenneth Larsson & Carin Fagerlund, Sverige (S J(L)CH Ullisjaurlandets Rakko - Trätar Myrens Bixa) 2AK

9000 Botnebekken’s Arko 17409/07 23.4.07 Grå E:? O:Per Sollihagen, Vormsund (FINJCH FINUCH Raikukorven Roomeo – SUCH SJ(L)CH Bjønnhellen’s Troya) 2BK

 

Karelsk Bjørnhund

Juniorklasse Tispe

0003 Skavåsen's Ila 17095/08, 18/07/08, Sort/Hvit E: Nordkvelle, Anne H. Og Terje T. O: Langerud, Arne Håkon, 3277 Steinsholt (N UCH Jazzu Av Barlindås - N UCH Freia) 1JK 1JKK HP

Unghund Klasse Tispe

0004 Sissi Av Falletbakken 00802/08, 03/12/07, Sort/Hvit E: Berit Og Arne Martin Pettersen O: Pettersen Berit Og Arne Martin, 1970 Hemnes (S N J(L)CH S N UCH Canis Ar'ctos Eetu - FIN JCH FIN BCH Salo-Sissin Salsa) 3UK

Brukshundklasse Tispe

0005 Frøya Av Barlindås 15487/06, 11/06/06, Sort/Hvit E: Nilssen, Per H O: Nordkvelle Terje T Og Anne H, 3282 Kvelde (FIN S UCH FIN JCH S J(L)CH Aamor - N UCH N S J(L)CH NV-02 Canis Ar'ctos Isa) 1BK 2BKK

0006 Canis Ar'ctos Dilba S28984/2006, 22/03/06, Sort/Hvit E: Bjerke, Grete O: Larsson, Kjell, Sverige (Korpisoturin KuunoKarhunkaira Roosa) 1BK 1BKK CERT 1BTK BIR 4.BIS

 

Norsk Elghund Grå

Juniorklasse Hannhund

0007 Raiko 08589/08, 07/03/08, Grå E: Tønsberg Trond V/ Tønsberg Kristine O: Bergstå, Magne, 3276 Svarstad (N S J(L)CH Birk – Eia Av Jeskefjell) 2JK

0008 Balder 07890/08, 22/01/08, Grå E: Andersen, Håkon O: Jøssund, Sturla, 7745 Oppland (N J(B)CH Rex - N J(B)CH Raisa) 0.JK

0009 Kolbyjagets Bamse I I I 25539/08, 09/07/08, Grå E: Halvorsrud, Iver O: Nilsen Martin Rogstad, 2050 Jessheim (N S J(L)CH Timian - S N J(LÖ)CH Pystytuulen Timma) 1JK 2JKK

0010 Røsholmhøgda's Birk 12799/08, 14/04/08, Grå E: Hansesæther, Eli Og Svend O O: Røsholm, Ole M, 1930 Aurskog (NORD J(L)CH Veikulåsens Heiko - SJ (LÖ)CH Røsholmhøgda's Dina) 1JK 1JKK CK

0011 Willy 25050/08, 31/05/08, Grå E: Aune, Bjørn Harald O:

Hermanseter, Terje, 1870 Ørje (Reidar - Molly) 2JK

Unghund Klasse Hannhund

0012 Gokstadhaugen's Birk Jr 14528/07, 31/05/07, Grå E: Ellen Og Knut Rusvik O: Sørum Irene E H Og Odd Gustav, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N S J(B)CH Linnea) 2UK

Åpen Klasse Hannhund

0013 Veikulåsens R-I Pekka 08072/06, 22/03/06, Grå E: Kristiansen, Svein O: Skiaker, Leif, 2690 Skjåk (FIN UCH NORD J(L)CH Hirviantin Roni - Tuuliharju Rali) 1AK 1AKK

0014 Trym 03931/07, 18/01/07, Grå E: Johannessen, Odd O: Jensen, Magne, 1765 Halden (N J(L)CH Buster - Janka) 2AK

0015 Skinnemoens Birk 02301/08, 14/12/07, Grå E: Andersen, Einar O: Eidal, Leif, 3350 Prestfoss (INT N UCH N J(B)CH NORDV-06 Fenris - N J(L)CH Manta) 1UK 1UKK CK 4BHK

 

0016 Iver 00136/08, 01/11/07, Grå E: Gulvik, Andreas O: Jansen, Kay, 1730 Ise (N J(L)CH Burre - Isabell) 2AK

0017 Slasken 16266/05, 17/03/05, Grå E: Mellegaard, Ole-Severin O: Hellgren, Per, 1870 Ørje (N S J(L)CH S UCH Flåtvikas Tass - Snella) 2AK

0018 Billy 12312/07, 06/04/07, Grå E: Gjødalstuen, Jan Åge O: Skaug, Einar, 1866 Båstad (N J(L)CH Odin - Toya) 3AK

Brukshundklasse Hannhund

0019 Basse 09921/07, 24/02/07, Grå E: Kristiansen, Karl O: Bøhn, Reidar, 2170 Fenstad (Veiderens King - Skinnemoens Tanja) 1BK 1BKK CK CERT 1BHK BIR 3.BIS

0020 Gokstadhaugen's Svipp 08976/06, 08/04/06, Grå E: Sørum Irene Og Gustav O: Sørum, Irene, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N S J(B)CH Linnea) 1BK 2BKK CK 2BHK

0021 Nordmolia's Leo 06845/07, 23/03/07, Grå E: Englund, Lasse O: Nordmo Ole-Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N UCH N J(L)CH Eikenesliens Ragg - N J(L)CH Vindmyras Varga) 1BK 3BKK CK 3BHK

0022 Losnabakken's Faun 03574/04, 19/02/04, Grå E: Færgestad, Petter O: Langset Geir, 2635 Tretten (N S J(L)CH Oliver - INT N UCH Bella Av Høstskog) 2BK

0023 Skinnemoens Ari 05337/05, 03/03/05, Grå E: Toverød, William O: Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH Kvitskjæret's Fant Von Fanterud - N J(L)CH Manta) 2BK

0024 Gokstadhaugen's Lune Bork 04226/05, 02/02/05, Grå E: Tveter, Kristian O: Sørum Irene E H Og Odd Gustav, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N S J(B)CH Linnea) Ikke møtt!

0025 Varg 12309/07, 06/04/07, Grå E: Gjermund Og Nora Bønøgård O: Skaug, Einar, 1866 Båstad (N J(L)CH Odin - Toya) 2BK

0026 A.F.Elgkronas Bamse I I 05503/07, 13/02/07, Grå E: Huse, Morgan O: Fossmo Arne, 2630 Ringebu (N J(L)CH NMEL-06

Elglosens Balder - A.F.Elgkronas Tinca) 2BK

0027 Førsdølen's Tass 19590/07, 17/04/07, Grå E: Uvaag, Monrad O: Festervoll May-Britt, Festervoll Henning, 3870 Fyresdal (N FIN J(L)CH Rapp - N UCH N J(L)CH Solbråten's Jerva) 2BK

Championklasse Hannhund

0028 N UCH Zoro 10620/07, 01/03/07, Grå E: Andersrød, Oddvar J O: Bakke, Jo Terje Og Tone Merete, 2634 Fåvang (INT N UCH N J(B)CH NORDV-06 Fenris - N UCH NORDV-06 Losnabakken's Sassi) 1CHK 1CHKK CK

Juniorklasse Tispe

0029 Tinndølen's Kita 09150/08, 09/02/08, Grå E: Nyberg, Jan Rune O: Miland Thomas, 3656 Atrå (N J(L)CH Varg - N J(L)CH Solbråten's Tuva) 1JK 1JKK

0030 Kolbyjagets Tara 25541/08, 09/07/08, Grå E: Krog, Anders O: Nilsen Martin Rogstad, 2050 Jessheim (N S J(L)CH Timian - S N J(LÖ)CH Pystytuulen Timma) 0.JK

0031 Kolbyjagets Dina 13024/08, 25/01/08, Grå E: Anstensrud, Jens O: Nilsen Martin Rogstad, 2050 Jessheim (FIN UCH FIN JCH N J(L)CH Karpaasin Pave - FIN JCH Kaivoskummun Riitu) Ikke møtt!

Unghund Klasse Tispe

0032 Tiril 23687/07, 14/07/07, Grå E: Haga, Rita O: Greni, Birgit Og Per Chr., 2160 Vormsund (N J(L)CH Karro - Vindmyras Mira) 2UK

0033 Laika 25605/07, 05/11/07, Grå E: Oraug, Pål O: Haugen, Magnar, 2760 Brandbu (N J(L)CH Grom Av Jeskefjell - Raija) 2UK

0034 Elgheias Rikki 05225/08, 14/06/07, Grå E: Rusvik, Knut/ Strand, Per Arne O: Hornås Ole-Petter A., 1940 Bjørkelangen (N UCH

Elgheias Ragg - N UCH Donna) 1UK 1UKK

Åpen Klasse Tispe

0035 Koimyra's Sorga 17149/07, 15/04/07, Grå E: Andreassen, Olav O: Seigerud Roger, 2223 Galterud (S UCH NORD FIN J(L)CH Koimyra's Storm - Basta) 2AK

0036 Kajsa 23691/07, 14/07/07, Grå E: Sandberg, Nikolay O: Greni, Birgit Og Per Chr., 2160 Vormsund (N J(L)CH KarroVindmyras Mira) 1AK 1AKK CK 1BTK BIM

0037 Førsdølen's Bella 19594/07, 17/04/07, Grå E: Kvisler, Morten O: Festervoll May-Britt, Festervoll Henning, 3870 Fyresdal (N FIN J(L)CH Rapp - N UCH N J(L)CH Solbråten's Jerva) 1AK 3AKK

0038 Losnabakken's B-I Raia 20684/07, 21/03/07, Grå E: Skau, Hans Kristian O: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (FIN N J(L)CH FIN UCH Iisun Ilu - INT N UCH Bella Av Høstskog) 1AK 2AKK

0039 Mira Av Jeskefjell 02046/07, 06/11/06, Grå E: Grøtvedt, Trond O: Moland Åge Og Torunn, 3750 Drangedal (N J(L)CH Varjdalen's Tk Chivas - N J(L)CH Linda) 2AK

Brukshundklasse Tispe

0040 Indi 00137/08, 01/11/07, Grå E: Jansen, Kay O: Jansen, Kay, 1730 Ise (N J(L)CH Burre - Isabell) 2BK

0041 Pim 25611/07, 03/11/07, Grå E: Olsen, Gustav Eugen O: Haugen, Magnar, 2760 Brandbu (N UCH N J(L)CH Kvitskjæret's Fant Von Fanterud - N UCH N J(L)CH Binna Av Jeskefjell) 1BK 2BKK CK 3BTK

0042 Gokstadhaugen's Frida 08986/06, 15/04/06, Grå E: Sørum, Irene & Gustav O: Sørum, Irene, 3271 Larvik (INT N S UCH N S J(L)CH SV-02 Lotus - N S J(B)CH Offerdalens Fanta) 2BK

0043 Ronja 10434/07, 24/03/04, Grå E: Norum, Knut O: Rise, Rolf, 2665 Lesja (Bamse - Tanja) Ikke møtt!

0044 Gokstadhaugen's Haugtussa 27633/07, 09/11/07, Grå E: Sørum, Irene Og Gustav O: Sørum, Irene, 3271 Larvik (N UCH

Skinnemoens Feiom - N S J(B)CH Offerdalens Fanta) 1BK 1BKK CERT CK 2BTK

Norsk Elghund Sort

Brukshundklasse Hannhund

0045 N S J(B)CH Rønninglia's Fenris 11334/02, 13/03/02, Sort E: Rode, Ellen O: Haugen Nils, 6610 Øksendal (Burre - N J(B)CH

Pia) 1BK 1BKK

Championklasse Hannhund

0046 N UCH Svart Hunden's Brage 13008/05, 23/05/05, Sort E: Kullerud, Arnfinn O: Storhaug Tore Og Berit Ø, 5452 Sandvoll (N UCH Musti - N J(B)CH N UCH Ville Av Harvehaugen) 1CHK 1CHKK CK 1BHK BIM

Juniorklasse Tispe

0047 Saga Av Harvehaugen 07841/08, 10/03/08, Sort E: Pedersen Tom Zahl/ Lykkjen Sigrid O: Høyvik, Sverre, 2966 Slidre (N UCH Bøvrafallets Legolas - N UCH NORDV-06 NV-07 Maija Av

Harvehaugen) 1JK 1JKK CK 1BTK BIR 2.BIS

Åpen Klasse Tispe

0048 Aileah 04890/05, 29/01/05, Sort E: Jacobsen, Leif O: Nave, Kai, 6711 Bryggja (Aiko - Kiara) 1AK 1AKK

Jämthund

Brukshundklasse Hannhund

9000 Botnebekken's Arko 17409/07, 23/04/07, Grå E: Hunæs, Johan A O: Sollihagen Per, 2160 Vormsund (FIN JCH FIN UCH Raikukorven Roomeo - S UCH S J(L)CH Bjønnhjellen's Troya)

 

Bilder: BISHalden.jpg Bildetekst: BIS ble jämthund Casper Eid av Øyvind Og Odd Breen

 

BIR KARELER HALDEN.jpg Bildetekst: BIR 4.BIS ble Canis Ar’ctos Dilba Eid av Grete Bjerke

 

BIRNEGHalden.jpg  Bildetekst: BIR 3.BIS Basse i farta. Eier: Karl Kristiansen

 

BIMNEGHALDEN.jpg  Bildetekst: BIM NEG ble Kajsa Eier Nikolay Sandberg

BIMBIRNEGHalden.jpg

 

 

 

BIMBIRNEGHalden.jpg  Bildetekst:

BIM Kajsa og fører, dommer Harald Aune og BIR 3.BIS Basse eid av Karl Kristiansen

 

BIRBIMNES.jpg Bildetekst: BIR 2. BIS Saga av Harvehaugen eid av Tom Zahl Pedersen BIM NUCH Svart Hunden’s Brage eid av Arnfinn Kullerud

 

EllenRusvikRikki.jpg Ellen Rusvik med NEG Elgheias Rikki

 

Fotos: Ellen/Knut Rusvik/Irene Sørum

Flere bilder på: http://gokstadhaugenkennel.com