Haldenutstillingen 15.04.07 - hentet fra Follo og Østfold Elghundklubbs websider
Halden utstillingen gikk av stabelen søndag 15.04.07 på Berg skole ved Halden. Arrangør var Follo og Østfold EHK. Totalt deltok 50 voksne elghunder fordelt på 4 raser. I tillegg ble det stilt 6 valper i valpeskue. Dommer for alle raser var Bjørn Bjerketvedt.Utstillingen forløp meget bra. Det var strålende vårvær og alle så ut til å kose seg. BIS og BIR ble NEG Skinnemoens Feiom, eier Leif Eidal. BIM ble NEG Skinnemoens Siri, eier Kristian Amundrød. Beste valp ble kareleren Freia av Falletbakken eiet av Jan Sofus Haugen.
Utstillingsleder Gjermund Bønøgård
(Jeg tillater meg å hente resultater/bilder fra andre sider for da har jeg det komplett når/hvis andre lokalklubber sletter resultatene siden.)
Utstillingsresultater
JÄMTHUND
JK Hannhund
Rinnens Atos S23585/2006, 20/02/06, Grå Eier: Ole Anders Aarbu, Konglevn 22, 1793 Tistedal - Oppdretter: Birgitta Og Jorma Salama,, Sverige (SJCH Ackers Trotyl - Tassi) 1JK – 1 JKK - HP
Pawo 17666/06, 27/04/06, Grå Eier: Jan Roger Eriksen, Brodahl Bokerød, 1796 Kornsjø – Oppdretter: Kent Ryden, 2846 Bøverbru (Östholmens Izor - Porkkasuon Cindy) 1JK – 2JKK
Rinnens Asse S23590/2006, 20/02/06, Grå Eier: Birgitta Salama, Smolmark, Nedre Hagen, S-67293 Årjäng, Sverige - Oppdretter: Birgitta Og Jorma Salama, S-67293 Årjäng, Sverige (S(J)CH Ackers Trotyl - Tassi) 2JK
BK Hannhund
SJCH SUCH Rinnens Tudor S65700/2003, 26/11/03,Eier: Mats Persson, Norsvändan 11, S-66050 Vålberg, Sverige - Oppdretter: Birgitta Og Jorma Salama, Sverige (S(J)CH Ackers Trotyl - Tassi) 1BK – 1BKK
JK Tispe
Puironkorven Nelli Fin30531/06, 30/04/06, Grå Eier: Nils Sv. Rønaas, Greni Mellem, 2160 Vormsund – Oppdretter Hannu Anttonen, Finland (S JCH Jojje - FIN UCH FIN JCH NORDV-05 Pimu 3JK
AK Tispe
Ronja 18416/04, 01/04/04, Grå Eier: Jonny Hellebakken, 1940 Bjørkelangen – Oppdretter: Rune Havnås, 1960 Løken (Härkilas Fio I I - Härkilas Ronja I) 3AK
BK Tispe
Rinnens Thea S65697/2003, 26/11/03, Grå Eier: Birgitta Salama, Smolmark, Nedre Hagen, S-67293 Årjäng, Sverige - Oppdretter: Birgitta Og Jorma Salama, S-67293 Årjäng, Sverige (S(J)CH Ackers Trotyl - Tassi) 1BK – 1BKK – Cert – 1BTK - BIR

KARELSK BJØRNHUND
JK Tispe
Frøya Av Barlindås 15487/06, 11/06/06, Sort/Hvit Eier: Per Hjalmar Nilsen, Kolleveien 16, 3060 Svelvik – Oppdretter: Terje T Og Anne H Nordkvelle, 3282 Kvelde (FIN S UCH FIN JCH S J(L)CH Aamor - N UCH N S J(L)CH NV-02 Canis Ar'ctos Isa) 1JK – 1JKK – CK – 1BTK - BIR
Ronja Av Barlindås 15488/06, 11/06/06, Sort/Hvit Eier: Jan Anders Hansen, Spydebergvn 229, 1816 Skiptvet Oppdretter: Terje T Og Anne H Nordkvelle (FIN S UCH FIN JCH S J(L)CH Aamor - N UCH N S J(L)CH NV-02 Canis Ar'ctos Isa) 1JK – 2JKK
AUK Tispe
Mia 23290/05, 27/009/05, Sort/Hvit Eier: Berit og Arne Martin Pettersen, Fallet, 1970 Hemnes – Oppdretter: Berit og Arne Martin Pettersen, Fallet, 1970 Hemnes (Oulojärven Kessu – FIN JCH FIN BCH Salo-Sissin Salsa) 1AUK – 1AUKK

NORSK ELGHUND GRÅ
JK Hannhund
Væsjan's Varg 13605/06, 05/03/06, Grå Eier: Hans Oskar Gudim, Østby, 1890 Rakkestad – Oppdretter: Arne Melvin Og Astrid Velsand, 2750 Gran (FIN UCH NORD J(L)CH Peukaloisen Nikke - Væsjan's Lotta) 1JK – 1JKK – HP
Gokstadhaugen's Brutus 08975/06, 08/04/06, Grå Eier. Per Oskar Ørmen, Hissingby, 1640 Råde – Oppdretter Irene Sørum, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea) 1JK – 2JKK
Veikulåsens R-I Pekka 08072/06, 22/03/06, Grå Eier: Svein Kristiansen, Rosenlund, 1890 Rakkestad Oppdretter: Leif Skiaker, 2690 Skjåk (FIN UCH NORD J(L)CH Hirviantin Roni - Tuuliharju Rali) 1JK – 3JKK
Gråtass 15577/06, 06/06/06, Grå Eier: Petter Fergestad, Rådingård Pb 117, 1400 Ski – Oppdretter: Tjomas Weng, 2009 Nordby (N J(L)CH Zorro - Raja) 2JK
Førsdølen's Zorro 11882/06, 12/03/06, Grå Eier: Sven Anstensrud, Damvn 20, 1816 Skiptvet – Oppdretter: May-Britt Og Henning Festervoll, 3870 Fyresdal (N J(L)CH Rapp - N UCH N J(L)CH Solbråten's Jerva) 2JK
Pontus 12808/06, 10/03/06, Grå Eier: Henning Lie, Paulsbo, 1796 Kornsjø – Oppdretter: Henning Lie, 1796 Kornsjø (N J(L)CH Odin - Trixi) 2JK
AUK Hannhund
Losnabakken's Lex 20169/05, 03/09/05, Grå Eier: Raymond: Bjerke, Skoljordet 3, 1860 Trøgstad – Oppdretter: Geir Langset, 2635 Tretten (N J(L)CH Zorro - Vindmyras Chani) 2AUK
Tinndølen's Durud Tass 22273/05, 17/08/05, Grå Eier: Hans Fredrik Gystad, Durudvn 26, 1914 Ytre Enebakk – Oppdretter: Thomas Miland 3656 Atrå (N J(L)CH Varg - Solbråten's Tuva) 2AUK
AK Hannhund
Grasmobanens Ragg 06913/03, 23/12/02, Grå Eier: Carl Fredrik Kristoffersen, Nordsivn 41 B, 7600 Levanger – Oppdretter: Thor Oddvar Grasmo May Berit Grasmo, 1954 Setskog (FIN N J(L)CH FIN UCH Roki - N S J(L)CH N S UCH Grasmobanens Bonni) 1AK – 1AKK
Elgåsen's Roy 15203/03, 28/05/03, Grå Eier: Øystein Jensen, Bråtorp Rute 510, 1765 Halden – Oppdretter: Eivind Kirkeng, 1892 Degernes (Peto - Elgåsen's Mia) 1AK – 2AKK
Elgstølen's Fant 25012/05, 17/05/05, Grå Eier: Trygve Sørbø Kvarme, Herløgsv 4, 1430 Ås – Oppdretter: Gustav Olsen, Per Gustav Olsen, 3410 Sylling (N J(B)CH N UCH NV-04 Lekåsen's Tyr - N UCH Älvkrokens Meja-Rn) 4AK
Hyttmarkens Balder 07367/05, 02/04/05, Grå Eier: Simen Fagerhøi, Haug, 1798 Aremark - Oppdretter Espen Zahlin, 2114 Disenå (INT N UCH N J(B)CH Fjellvira's Bork - Binna) 4AK
BK Hannhund
Skinnemoens Feiom 02950/04, 22/01/04, Grå Eier: Leif Eidal, Skinnemoen, 3350 Prestfoss – Oppdretter: Leif Eidal, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH Bamse I - N J(L)CH Manta) 1BK – 1BKK – Cert – 1BHK – BIR - BIS
Tass Av Torsdal 16270/05, 04/05/05, Grå Eier: Tor Fjellheim, Torsdalsveien 1, 3766 Sannidal Oppdretter: Tor Og Tom Fjellheim, 3766 Sannidal (N J(L)CH Koimyra's Ero - N J(L)CH Tanja Av Gausbu) 1BK – 2BKK – CK – 2BHK
Smalmyras Rr-Sofus 08038/05, 29/03/05, Grå Eier: Jan Kåre Lie, Bergli, 1892 Degernes – Oppdretter: Sverre Lileng, 2427 Plassen (N UCH N J(L)CH Rago - INT N UCH N J(B)CH NORDV-04 Smalmyras Td-Raisa) 1BK – 3BKK – CK – 3BHK
Lukkas 12715/04, 12/05/04, Grå Eier: Tore Rambøl, Strengen, 1860 Trøgstad – Oppdretter: Johannes Østby, 1860 Trøgstad (N UCH Fjellskogen's Varg - INT N UCH N J(L)CH Fagerjorden's Ulla) 1BK – 4BKK
Losnabakken's Faun 03574/04, 19/02/04, Grå Eier: Petter Færgestad, Rådim Gård, Postboks 117, 1400 Ski – Oppdretter: Geir Langset, 2635 Tretten (N S J(L)CH Oliver - INT N UCH Bella Av Høstskog) 1BK
Max Av Lirebu 04404/05, 15/12/04, Grå Eier: Svein Aage Færgestad, Nordre Ringstad, 1827 Hobøl – Oppdretter: Per Egge, 2879 Odnes (N UCH N J(L)CH Bamse I - Mira Av Lirebu) 1BK
JKK Tisper
A.F.Elgkrona’s Frøya II 19538/06, 02/07/06, Grå Eier: Hans Arne og Rønnaug Arnesen, Bjørndalen 130, 1708 Tune, - Oppdretter: Arne Fossmo, 2630 Ringebu (N J(L)CH A.F.Elgkrona’s Eno – A.F.Elgkrona’s Tinca) 1JK – 1JKK
Zita 09966/06, 20/04/06, Grå Eier: Egil Ole Øen, Vestbyvn.46, 1440 Drøbak – Oppdretter: Solveig og Alf Andersen, 2839 Øvre Snertingdal (Ajaks - Bella) 2JK
Sara 12814/06, 10/03/06, Grå Eier: Henning Lie, Paulsbo, 1796 Kornsjø - Oppdretter: Henning Lie, 1796 Kornsjø (N J(L)CH Odin – Trixi) 2JK
Nelly Av Lomesli 11873/06, 27/03/06, Grå Eier: Reidar Berger, Bergli, 1870 Ørje – Oppdretter: Guttorm Johnsen, 2750 Gran (N UCH N J(L)CH Ekko - Jerva) 2JK
Kaisa 00418/06, 22/11/05, Grå Eier: Bjørn Sæta, 2670 Otta – Oppdretter Håkon Haugum, 7213 Gåsbakken (INT N UCH N J(B)CH NV-05-06 Varjdalen's Kaiser - N UCH N JCH Elgjakten's Kimber Line) 2JK
Gokstadhaugen's Lizzie 08979/06, 08/04/06, Grå Eier: Ulf Børre Stafseng, Stuputv 92, 1816 Skiptvet – Oppdretter: Irene Sørum, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea) 2JK
Ronja 12810/06, 10/03/06, Grå Eier: Lars Henrik De Flon, Berby, Rute 240, 1765 Halden - Oppdretter: Henning Lie, 1796 Kornsjø (N J(L)CH Odin - Trixi) 3JK
AUK Tisper
Luna 13886/05, 27/04/05, Grå Eier: Trine Opsand og Per Kristiansen, Haugteigen, 1400 Ski – Oppdretter: Ivar Horrigmo, 3721 Skien (N J(L)CH Odin Av Hatteråsen - N J(L)CH Flåttåsens Frøya 1AUK – 1AUKK – CK – 2BTK
Wira S51153/2005, 17/07/05, Grå Eier: John Egil Stanes, Kildevn 41, 1850 Mysen – Oppdretter Tomas Jönsson, Sverige (FIN UCH NORD J(L)CH Hirviantin Roni - Ögelhettas Tussa) 2AUK
A.F.Elgkrona’s Jerva 17118/05, 17/05/05, Grå Eier: Hans Ole Arnesen, Bjørndalen 130, 1708 Tune,- Oppdretter: Arne Fossmo, 2630 Ringebu (NUCH NJ(L)CH Bamse I – Elgheias Pia) 3AUK
AK Tisper
Bissi Av Tittutåsen 07557/03, Grå Eier: Jarle Herrebrøden, Herrebrøden, 1763 Halden - Oppdretter: Ole Henrik Lagerholt, 1798 Aremark (N J(L)CH Romsmyra’s Rulle – Ratsy av Hatteråsen) 1AK – 1AKK – CK – 3BTK
Trollelgen's Mille 11295/05, 27/02/05, Grå Eier: Rolf Frostad, Sognavn 14, 3400 Lier – Oppdretter: Rolf Frostad, 3400 Lier (N J(L)CH N UCH Raulandheias Pan - Trollelgen's Sherpa) 1AK – 2AKK
Troya Av Jeskefjell 22750/04, 01/09/04, Grå Eier: Steinar Oraug / Per Stubberud, Fjeltun, 1820 Spydeberg – Oppdretter: Åge og Torunn Moland, 3750 Drangedal (N UCH N J(L)CH Bamse I - N J(L)CH Linda) 1AK – 3AKK
Tyra 05096/04, 17/12/03, Grå Eier: Jostein Grav, Langsholdtveien 255, 1730 Ise – Oppdretter: Kay Jansen, 1730 Ise (N J(L)CH Buster - Skavåsen's Tinka) 1AK – 4AKK
Skinnemoens Nuki 04797/05, 23/02/05, Grå Eier: Karl Martin Moberg, Fosby, 1850 Mysen – Oppdretter: Leif Eidal, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH Bamse I - N J(L)CH Skinnemoens Tara) 2AK
Heidi 15037/04, 25/04/04, Grå Eier: Agnes Nygaard Oroug, Nygaard Gård, 1827 Hobøl – Oppdretter: John Olav Dyste, 2847 Kolbu (FIN UCH NORD J(L)CH Hirviantin Roni - Lady) 2AK
BK Tisper
Skinnemoens Siri 04796/05, 23/02/05, Grå Eier: Kristian Amundrød, Engholmvn 63, 1560 Larkollen – Oppdretter: Leif Eidal, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH Bamse I - N J(L)CH Skinnemoens Tara) 1BK – 1BKK – Cert – 1BTK - BIM
Tussi 08930/04, 01/04/04, Grå Eier: ÅgeJohannessen, Falchåsvn 13b, 1619 Fredrikstad – Oppdretter: Vigdis Og Roar Sundbye,, 1621 Gressvik (N J(L)CH Åstdalen's Bjønn - N UCH Netti) 2BK

NORSK ELGHUND SORT
AUK Hannhund
Svart Hunden's Birk 13009/05, 23/05/05, Sort Eier: Erik Nybro, Ermesjøkroken 20, 1440 Drøbak - Oppdretter: Tore og Berit Ø Storhaug, 5452 Sandvoll (N UCH Musti - N J(B)CH N UCH Ville Av Harvehaugen) 1AUK – 1AUKK – CK – 2BHK
BK Hannhund
Frolingens Ask 23542/05, 09/09/05, Sort Eier: Frode Vestgarden, Silentiavn 12, 3060 Svelvik – Oppdretter: Arve Flatås, 7600 Levanger (Rappiso - Frolingens Raisa) 1BK – 1BKK – Cert – 1BHK - BIR
BK Tispe
Svart Hunden's Bira 13012/05, 23/05/05, Sort Eier: Emil Andre Os, Giskehagen 59, 0376 Oslo – Oppdretter: Tore Og Berit Ø Storhaug, 5452 Sandvoll (N UCH Musti - N J(B)CH N UCH Ville Av Harvehaugen) 1BK – 1BKK



BIR & BIM NEG
Kristian Amundrød med Skinnemoens Siri, dommer Bjørn Bjerketvedt og Leif Eidal med Skinnemoens Feiom

Beste valp, kareleren Freia av Falletbakken eiet av Jan Sofus Haugen

Vinnerringen med BIS Skinnemoens Feiom eier Leif Eidal, Frolingens Ask eier Frode Vestgården, Frøya av Barlinderås eier Per Jalmar Nilsen, Rinnens Thea eier Birgitta Salama.