Vestfold EHKs vinterutstilling i Hof

Vestfold Elghundklubbs vinterutstilling ble arrangert i Hof, 4. februar 2006.

Det var 73 deltagende hunder. Fordelingen på de ulike rasene var:

4 jämthunder, 66 Norsk Elghund Grå, 2 Norsk elghund Sort og 1 Svensk Hvit Elghund.

Dommere var Arild Berget - alle hanner, og Knut Helge Pedersen alle tisper.

Begge gjorde en utmerket jobb i et kjølig februarvær.

Utstillingens vakreste hund ble *Sarek 08929/04, eier Vigdis og Roar Sundby, 1621 Gressvik.

 

Utstillingskomitéen takker dommere og deltagere for en fin gjennomføring av arrangementet, og ønsker

samtidig velkommen til sommerutstillingen 20. august i Svarstad.

 

PREMIELISTER

VINTERUTSTILLINGEN HOF 04.02.06

Jämthund

Hannhund, juniorklasse

Pondus 11368/05, Lars Martin Nørstebø, 3628 Veggli

(NJCH Bjønnhellens Basse - NJCH Haugmyras Kira) 1 JK 1 JKK

Tispe, Åpen unghundklasse

Kira 15445/04, Kjell Slettemeås, 3850 Kviteseid

(Gillemyrens Fix - Haugbos Tussi) 1 AUK 1 AUKK

Norsk Elghund Grå

Hannhund, juniorklasse

Trollelgens Varg 11293/05, Stian Aaland, 3890 Vinje

(NDCH Raulandsheia Pan - Trollelgens Sherpa) 1 JK   1 JKK HP

Skrim 05827/05, Øyvind Styrvoll, 3268 Larvik

(NSJCH Elgbuas Pelle - NJCH Dixi) 1 JK 2 JKK

Tass av Torsdal 16270/05, Tor Fjellheim, 3766 Sannidal

(NJCH Koimyras Ero – NJCH Tanja av Gausbu) 1 JK 3 JKK

Teo 05828/05, Rolf Gunnar Lian, 3174 Revetal

(NJCH Elgbuas Pelle – NJCH Dixi) 1 JK 4 JKK

Birk av Hatteråsen 08498/05, Hans P. Fleischer, 3090 Hof

(NDCH Losnabakkens Prins Kalix – NV03 Leika av Hatteråsen) 1 JK 5 JKK

Hero av Hatteråsen 00830/05, Anders Bråthen, 3534 Sokna

(NDCH Bamse I – NJCH Mia av Hatteråsen) 1 JK

Bring 07692/05, Bård Olav Fossan, 3613 Kongsberg

( NDCH Tiko av Barlindås – NJCH Tanja) 1 JK

Hannhund, Åpen unghundklasse

*Sarek 08929/04, Roar Sundby, 1621 Gressvik

(Åstdalens Bjønn – NUCH Netti) 1 AUK 1 AUKK HP 1 VK CERT  1 BHK BIR

Bonso 08936/04, Dag Jensvoll, 2608 Lillehammer

(NDCH Væsjans Rugg – NJCH Bura) 1 AUK 2 AUKK HP 4 VK

*Willhem 16208/04, Ola Bergheim, 2850 Lena

(NJCH A-K Bamse – NSJCH Martha av Lirebu) 1 AUK 3 AUKK

Smalmyras RV-Valdus 08931/04, Nils Oddvar Fjeld

(NUCH Fjellskogens Varg – INT NDCH NORDV 04 Smalmyras TD-Raisa) 1AUK 4 AUKK

Hannhund, Åpen Klasse

*NJCH Siko 19460/03, Helge Sines, 4985 Vegårdshei

(NDCH Bamse I – RB Tari) 1 AK 2 VK CK 2 BHK

*Smalmyras Gråtass 08246/03, Hans Birger Mo, 4950 Risør

(NDCH Væsjans Rugg – INT NUCH Tjelderåsens V-Taiga) 1 AK 3 VK CK 3 BHK

*Varjdalens Tk Chivas 06434/03, Gunnar B. Pedersen, 3522 Bjoneroa

(INT NDCH NV 05 Varjdalens Kaiser – NJCH Væsjans Tine) 1 AK 5 VK

*Ågåsens Rugg S46507/03, Rolf Sætersmoen, 2411 Elverum

(SDCH Spjutbergets Sappo – SJCH Ågåsens Era) 1 AK

*Ricco 17583/03, Kåre Kaldberg, 3614 Kongsberg

(NSJCH King – Turi) 1 AK

Tisper, Juniorklasse

Irja av Hatteråsen 00834/05, Berit og Bjørn Rustand, 3090 Hof

(NDCH Bamse I – NJCH Mia av Hatteråsen) 1 JK 1 JKK HP CK 2 BTK

Ronja av Hatteråsen 00833/05, Arvid Rød, 3158 Andebu

(NDCH Bamse I – NJCH Mia av Hatteråsen) 1 JK 2 JKK HP CK 3 BTK

Førsdølens Janka 1444/05, Torunn og Åge Moland, 3750 Drangedal

(NJCH Koimyras Ero – NDCH Solbråtens Jerva) 1 JK  3 JKK

Vicky 05831/05, Ole Herland, 3090 Hof

(NSJCH Elgbuas Pelle – NJCH Dixi) 1 JK 4 JKK

Gokstadhaugens Livlige Birka 04228/05, Oddvar Kjærås, 3158 Andebu

(Birk – NJCH Linnea) 1 JK 5 JKK

Førsdølens Tara 14444/05, Per Erik Adolfsen, 3960 Stathelle

(NJCH Koimyras Ero – NDCH Solbråtens Jerva) 1 JK

Simba 05832/05, Ingar Lofsberg, 3090 Hof

(NSJCH Elgbuas Pelle – NJCH Dixi) 1 JK

Lissi 05830/05, Øyvind Jonassen, 3164 Revetal

(NSJCH Elgbuas Pelle – NJCH Dixi) 1 JK

Tinka 07693/05, Tor Arne Landsverk, 3618 Skollenborg

(NDCH Tiko av Barlindås – NJCH Tanja) 1 JK

Losnabakkens Mira 12950/05, Vidar Ruud, 2937 Begna

(NDCH Prins Kalix – Kiara) 1 JK

Tommsi av Hatteråsen 08502/05, Tomm Kristiansen, 3090 Hof

(NDCH Prins Kalix – NV 03 Leika av Hatteråsen) 1 JK

*Gokstadhaugens Lystige Barlinn 04229/05, Irene Sørum 3271 Larvik

(Birk – NJCH Linnea) 1 JK

Tara av Gausbu 05241/05, Per Bergland, 3270 Larvik

(NUCH NV 99 R-B Rein – Tiril av Gausbu) 1 JK

Veikulåsens R-R Totti 17779/05, Erik Berg, 3178 Våle

(NORD JCH FIN UCH RoniRali) 1 JK 

Tisper, Åpen unghundklasse

*Tara 08938/04, Per Egge, 2879 Odnes

(NDCH Væsjans Rugg – NJCH Bura) 1 AUK 1 AUKK HP 2 VK CK 4 BTK

Tinndølens Wilma I 15573/04, Per Nordskog, 3739 Skien

(NJCH Koimyras Ero – Solbråtens Tuva) 1 AUK 2 AUKK

*Lippe F38150/04, Einar Wahlstrøm, 0785 Oslo

(FINDCH Karpasin Eppu – Novikan Bella) 1 AUK 3 AUKK

Tinndølens Birka 15576/04, Lena Anderson, 3697 Tuddal

(NJCH Koimyras Ero – Solbråtens Tuva) 1 AUK 4 AUKK

Tisper, Åpen klasse

*Vichy av Tittutåsen 07558/03, Ole H. Lagerholt 1798 Aremark

(NJCH Romsmyras Rulle – Ratsy av Hatteråsen) 1 AK 1 VK CERT 1 BTK BIM

*Raulandheias Jagi 02719/03, Henry Loftsgarden, 3864 Rauland

(NJCH Raulandheias Timo – Trollelgens Hirvi) 1 AK 3 VK CK 5 BTK

*NJCH Linnea 19260/02, Irene og Gustav Sørum, 3271 Larvik

(NDCH Viktor – Fauni) 1 AK 4 VK 

Norsk Elghund Sort

Hannhund, Åpen klasse

*Sot av Bjønnsteg 05280/03, Vebjørn Veiberg, 3025 Drammen

(Bas – Fanta) 1 AK 1 VK 

Svensk Hvit elghund

Hannhund, Åpen klasse

*Chico av Kollutholen 07015/02, Jan Østerhus, 1488 Hakadal

(NUCH Krabat – Tanja) 1 AK 1 VK

Vestfold Elghundklubb ønsker velkommen til

SOMMERUTSTILLING 2006

 

Sted:           Gyldenspissen Skytebane i Svarstad

Tid:             Søndag, 20 august 2006, kl. 10.00

Raser:         Gruppe 5, jagende spisshunder

Dommer:     Per Herset – alle hunder

                   Forbehold om dommerendringer

Påmelding:   Jon Erik Solberg, Odderudveien 60, 3080 Holmestrand

                   Tlf: 33 42 05 07/905 96796/ jon.erik.solberg@stihl.no

Gebyr:         280,- sendes til Gunnar Sandene, 3267 Larvik

kontonr: 1638.09.55036, merkes med hundens navn og id.nr

 

Påmeldingsfrist: 5 august 2006

 

Valpeshow med påmelding på stedet

Vel møtt til en trivelig dag for alle to og firbente elghundvenner!