Drammensutstillingen 20.01.08
Buskerud Elghundklubb/Oslo-områdets Elghundklubb

Frode Vestgarden med BIS Frolingens Ask. Dommere Nils-Erik Hågenrud og EIvind Mjærum, 2. BIS NJ(B)Ch Smalmyras Td-Arja eid av Ivar Kveum/Ann Kristin Flatmoen, 3. BIS Jazzu av Barlindås, eid av Terje Nordkvelle/Anne Hvarnes. 4. BIS Puironkorven Nelli eid av Nils Sverre Rønaas.
BILDEGALLERI/PICTURE GALLERY: HER

Gruppe 05 - Spisshunder
Jämthund Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik
Brukshundklasse - Hannhund
1 N J(L)CH A-Kinto 10604/05, 29/05/05, Grå Fjellandsbø, Arvid, Smestadkroken 66, 1340 Skui Solberg, Reidun Solem, 2090 Hurdal (N UCH Jamtbua's Pjakken - Zenta) 1BK 2BKK CK 2BHK
2 Silivilin Moppe Fin28102/06, 18/04/06, Grå Espeseth, Knut Otto, Fjellskarvn 17, 3070 Sande I Vestfold Tienhaara, Risto, Finland (N S J(L)CH Larsudden's Balo I - FIN JCH Loukkunevan Elli) 0
3 Flötmarkens Zakke S19509/2006, 13/02/06, Grå Berget, Arild, Tallskogen, 2430 Jordet Nilsson, Olle, Sverige (NORD UCH FIN S J(L)CH Härkilas Ärke Ii - N UCH S UCH S JCH Ryvikens Randi) 1BK 1BKK CK CERT 1BHK BIM
4 Holmsjöns Pavo S45513/2004, 09/06/04, Grå Stenshorne, Erik, Besseberg, 3320 Vestfossen Ensson Bo/Johansson Anneli, Sverige (S J(L)CH Tass - Holmsjöns Gina) 2BK
5 Hänsjöns Akke S17422/2006, 09/01/06, Grå Bårnes, Tore, 3277 Steinsholt Bjørn, Mads, Sverige (S J(L)CH S UCH Sörombäckens Brasse - SJ(LÖ)CH N J(L)CH Klövkampens Era) 2BK
Unghund Klasse - Tispe
6 Veikulåsens M-R Ina 08057/06, 08/03/06, Grå Andreassen, Olav, Eikernvn 36, 3095 Eidsfoss Skiaker, Leif, 2690 Skjåk (FIN J(L)CH Rusmosan Riki - FIN JCH FIN UCH Kuorikan Miina) 2UK
Brukshundklasse - Tispe
7 Gjærsøyvangen's Jenna 13716/03, 31/03/03, Grå Evensen, Stein Erik, Holsvegen, 2164 Skogbygda Vangen, Jon Steinar, 2114 Disenå (SJCH SUCH SV-98 Täckeråkers Glader - N J(L)CH Haugmyra's Stoya) 3BK
8 Puironkorven Nelli Fin30531/06, 30/04/06, Grå, (S JCH Jojje – FIN UCH FIN JCH NORD-05 Pumu) Rønaas, Nils Sverre, Greni Mellem, 2160 Vormsund Anttonen, Hannu, Finland 1BK 1BKK CK CERT 1BTK BIR 4. BIS
Karelsk Bjørnhund Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik
Brukshundklasse - Hannhund

9 Jazzu Av Barlindås 11881/04, 11/05/04, Sort M/Hvite Tegn Nordkvelle Terje T/ Hvarnes Anne, Hvarnes, 3282 Kvelde Nordkvelle Terje T Og Anne H, 3282 Kvelde (SJ(LÖ)CH S UCH Jipes Cooper - N UCH N S J(L)CH NV-02 Canis Ar'ctos Isa) 1 BK 1BKK CERT 1BHK BIR 3. BIS
Brukshundklasse - Tispe
10 Freia 23291/05, 27/09/05, Sort/Hvit Langerud, Arne Håkon, 3277 Steinsholt Pettersen Berit Og Arne Martin, 1970 Hemnes (Oulojärven Kessu - FIN JCH FIN BCH Salo-Sissin Salsa) 1BK 1BKK
NEG Tisper Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik
Juniorklasse - Tispe
11 Tikka Av Jeskefjell 02045/07, 06/11/06, Grå Haslestad, Hans Jørgen, Sørbyvn 411, 3178 Våle Moland Åge Og Torunn, 3750 Drangedal (N J(L)CH Varjdalen's Tk Chivas - N J(L)CH Linda) 1JK 4 JKK
12 Brodern's Tikka 06767/07, 14/12/06, Grå Jacobsen, Jon-Erik, Hoftvetveien 5, 2000 Lillestrøm Kjernsholen Dag O., Kjernsholen Tor B., 1930 Aurskog (S UCH NORD J(L)CH FIN J(L)CH Koimyra's Storm - Røsholmhøgda's Kalinka) 3JK
13 Lita Av Torsdal 13865/07, 12/03/07, Grå Fjellheim, Tor, Thorsdal, 3766 Sannidal Fjellheim, Tor, 3766 Sannidal (N J(L)CH Koimyra's Ero - N J(L)CH Tanja Av Gausbu) 1JK 1JKK CK 4BTK
14 Væsjan's Tussi 17249/07, 04/04/07, Grå Arne Melvin Og Astrid Velsand, Kverndalslinna 10, 2750 Gran Velsand Arne Melvin, Velsand Astrid, 2750 Gran (INT N S UCH N S J(L)CH Trollelgen's Iver - Væsjan's Lotta) 1JK 3JKK
15 Larvmarkens Virpi Fin41236/07, 03/04/07, Grå Frantzen, Stein, Storåslidvn 56, 3880 Dalen Nyman, Christer, Finland (Larvmarkens Lordi - Larvmarens Lisa) 2JK
16 Tea 11920/07, 12/03/07, Grå Sætra, Erik Torbjørn, Gamlevegen 562, 3322 Darbu Nomme, Jon, 3243 Kodal (N J(L)CH N UCH Tiko Av Barlindås - Frøya) 1JK 2JKK
Unghund Klasse - Tispe
17 Gokstadhaugen's Leela 08980/06, 08/04/06, Grå Sørum Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum, Irene, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea) 1UK 1UKK
18 Haugantoppen's Zenta 06228/06, 01/03/06, Grå Kjærås, Kristoffer, Hauganveien 30, 3158 Andebu Kjærås Kristoffer, 3158 Andebu (N J(L)CH Varg - N J(L)CH Trolljentemyra's Zita) 1UK 3UKK
19 Veiderens Mai 04588/06, 13/03/06, Grå Stenshornet, Svein J, Thorberg, 3320 Vestfossen Østgård, Rune Og Merethe, 3570 Ål (N J(L)CH Veikulåsens Wiggen - N J(B)CH N UCH NMEB-06 Tiff) 1UK 2UKK
Åpen Klasse - Tispe
20 Elgstølen's Nadja 08723/06, 16/01/06, Grå Olsen, Gustav Eugen, Modumvegen 184, 3410 Sylling Olsen, Gustav, 3410 Sylling (Elgstølen's Brisk - N UCH Älvkrokens Meja-Rn) 2AK
21 Elgstølen's Tyri 08725/06, 16/01/06, Grå Hermansen Håkon/Hemmingby Mette, Kolby, 2050 Jessheim Olsen, Gustav, 3410 Sylling (Elgstølen's Brisk - N UCH Älvkrokens Meja-Rn) 2AK
22 Skinnemoens Betty 08748/06, 06/04/06, Grå Juvet, Knut, Tranbyvn. 289, 3534 Sokna Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N J(L)CH Varg - N J(L)CH Skinnemoens Tara) 2AK
23 Troja 03361/07, 05/06/06, Grå Terum, Birgit Øverby Og Torleif, Jellum, 3340 Åmot Terum, Torleif, 3340 Åmot (INT N S UCH N S J(L)CH Trollelgen's Iver - Trollelgen's Ronja) 2AK
Brukshundklasse - Tispe
24 N J(L)CH Losnabakken's Mia 09560/02, 29/04/02, Grå Langseth, Geir, Bakkestugu, 2635 Tretten Langset Geir Og Elna Iren, 2635 Tretten (N S J(L)CH Pann - N UCH Snerta) 1BK 3BKK CK 2BTK
25 Rudsåsen's Vivian 12143/06, 10/05/06, Grå Selvik Bruk A/S V/Erik Juul, Andokrudvn 280, 3039 Drammen Fekjan Kåre/ Bergan Bjørn Olav, 3612 Kongsberg (N J(L)CH N UCH Siko - INT NORD UCH N S J(L)CH Storbringens Duga) 2BK
26 Pia 16154/06, 08/11/05, Grå Fosso, Silje Susanne, Sophus Liesvn 27, 3612 Kongsberg Fosso, Trond, 3614 Kongsberg (Ab-Rugg - Katja) 1BK
27 Gokstadhaugen's Frida 08986/06, 15/04/06, Grå Irene & Gustav Sørum, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum, Irene, 3271 Larvik (INT N S UCH N S J(L)CH SV-02 Lotus - N S J(B)CH Offerdalens Fanta) 2BK
28 Sori 16155/06, 08/11/05, Grå Jørgensen, Wilfred, Surten, 3622 Svene Fosso, Trond, 3614 Kongsberg (Ab-Rugg - Katja) 1BK
29 N J(B)CH Smalmyras Td-Arja 05686/05, 01/03/05, Grå Kveum Ivar/ Flatmoen Ann Kristin, Klebervn 35, 2670 Otta Lileng Sverre, 2427 Plassen (INT N UCH N J(B)CH NORDV-03 Pei Fang Dog - INT N UCH Tjelderåsen's V-Taiga) 1BK 1BKK CERT 1BTK BIR 2. BIS
30 Gokstadhaugen's Lizzie 08979/06, 08/04/06, Grå Stafseng, Ulf Børre, Stuputv 92, 1816 Skiptvet Sørum, Irene, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea) 2BK
31 Losnabakken's Suki 05575/06, 19/03/06, Grå Langset, Geir, Bakkestugu, 2635 Tretten Langset, Geir, 2635 Tretten (N UCH N JCH Losnabakken's Prins Kalix - Kiara) 1BK
9000 nr. Pei Fang Oda 11027, 03.02.06, Grå Holmli, Marianne, 7650 Verdal, Holmli, Marianne og Brynjar, 7650 Verdal (FINUCH FINJCH NORDV-01 Faitas Fait – NJ(L)CH Elgua’s Sari) 1BK 2BKK CK 2BTK
Norsk Elghund Grå Ring: 2 Dommer: Mjærum, Eivind
Juniorklasse - Hannhund
32 Nordmolia's Leo 06845/07, 23/03/07, Grå Englund, Lasse, Normyrkroken 8, 1820 Spydeberg Nordmo Ole-Agnar, Nordmo Mona, 9336 Rundhaug (N UCH Eikenesliens Ragg - N J(L)CH Vindmyras Varga) 1JK 4JKK
33 Lufsen 08574/07, 02/02/07, Grå Støvern, Kåre, 3351 Prestfoss Strand, Torstein, 3534 Sokna (N S J(L)CH Bastian - Charmi) 1JK 3JKK HP
34 Larvmarkens Finn Fin26995/07, 07/04/07, Grå Stein & Håvard Frantzen/L P Lågrinn, Storåslidvn 56, 3880 Dalen Nyman, Christer, Finland (FIN JCH Kalliorannan Mosku - FIN BCH Larvmarkens Tella) 1JK 2JKK HP
35 Kiro 19684/07, 15/03/07, Grå Dokken, Morten, Suggerud, 3620 Flesberg Raaen, Amund, 3536 Noresund (Heiko - Jagi) 2JK
36 Væsjan's Smirre 17250/07, 04/04/07, Grå Arne Melvin Og Astrid Velsand, Kverndalslinna 10, 2750 Gran Velsand Arne Melvin, Velsand Astrid, 2750 Gran (INT N S UCH N S J(L)CH Trollelgen's Iver - Væsjan's Lotta) 2JK
37 Tinndølen's Chevy 09929/07, 25/02/07, Grå Nygaard, Ole Bjørn, Solheimvn. 16, 3788 Stabbestad Miland Thomas, 3656 Atrå (N J(L)CH Varg - N J(L)CH Solbråten's Tuva) 2JK
38 Basse 09921/07, 24/02/07, Grå Kristiansen, Karl, Målen, Dyrbekkv. 310, 1816 Skiptvet Bøhn, Reidar, 2170 Fenstad (Veiderens King - Skinnemoens Tanja) 1JK 1JKK CK 1BHK BIM
Unghund Klasse - Hannhund
39 Gokstadhaugen's Balder 08983/06, 15/04/06, Grå Halvorsen, Tom Hellum, Skredsvikmoen 2, 3360 Geithus Sørum, Irene, 3271 Larvik (INT N S UCH N S J(L)CH SV-02 Lotus - N S J(B)CH Offerdalens Fanta) 2UK
40 Birk 11714/06, 15/03/06, Grå Rueslåtten, Jarle, 3576 Hol Liahagen, Kristian, 3579 Torpo (N S J(L)CH Ero - Pirko) 1UK
41 Odin Av Tallo 20882/06, 06/10/06, Grå Luteberget, Vidar, 3624 Lyngdal I Numedal Campbell, Ralf, 1400 Ski (N UCH N J(L)CH Rago - INT NORDUCH NSJ(B)CH Fagerjorden's Kaisa) 1UK 1UKK CK 4BHK
42 Rugg Av Høstskog 11285/06, 13/05/06, Grå Tangen, Inge, 3358 Nedre Eggedal Lagesen, Arnstein, 3721 Skien (FIN UCH NORD J(L)CH Karpaasin Punte - N J(L)CH Losnabakken's Mia) 1UK 2UKK HP
43 Trollelgen's Sjan 18805/06, 26/03/06, Grå Vang, Tor-Børre Bekkevold, Kunterudvegen 10 F, 3400 Lier Frostad Rolf, 3400 Lier (N J(L)CH N UCH Lasse - N UCH Nordigarden's Gry) 1UK 4UKK
44 Trollelgen's Slatan Xo 13820/06, 09/03/06, Grå Bøe, Rune, Dalenvn 60, 3160 Stokke Frostad Rolf, 3400 Lier (INT N S UCH N S J(L)CH Trollelgen's Iver - Trollelgen's Sherpa) 1UK 3UKK
Åpen Klasse - Hannhund
45 Åstdalen's Bamse 05349/02, 19/03/02, Grå Syverstad, Tor, Bjørnebærstien 19, 1348 Rykkinn Sønsteby Bjørn, 2380 Brumunddal (N UCH Elgbua's Grei - N J(L)CH Åstdalen's Menja) 3AK
46 Midtskogmarkas Prins 00850/06, 02/12/05, Grå Nesbakk, Frank, Skredderbakken 26, 2420 Trysil Myrhaug, Rune, 7340 Oppdal (N J(B)CH N UCH NV-04 Lekåsen's Tyr - N J(B)CH Gråfelddråpas Raya) 1AK 1AKK CK
47 Vindmyras Movitz 06669/04, 27/02/04, Grå Bondehagen, Tom, Vågård, 3516 Hønefoss Gruehaugen Bent Og Grindvoll Anita, 2150 Årnes (N S J(L)CH Elgbua's Pelle - Vindmyras Mira) 1AK 3AKK
48 Max 08382/05, 25/02/05, Grå Haugom, Per Arne, Augedalsvn 3, 2760 Brandbu Stensrud, Anders, 2750 Gran (N J(L)CH Ullarhov's Gaus - Pippi) 1AK 2AKK
Brukshundklasse - Hannhund
49 Gokstadhaugen's Svipp 08976/06, 08/04/06, Grå Sørum Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum, Irene, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea) 1BK
50 Skinnemoens Bjønn 08747/06, 06/04/06, Grå Fjell, Jørn, 4985 Vegårshei Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N J(L)CH Varg - N J(L)CH Skinnemoens Tara) 1BK 2BKK CK 3BHK
51 Odin 12620/06, 10/03/06, Grå Ødegård, Herleik, 3536 Noresund Stensrud, Anders, 2750 Gran (N J(L)CH Ullarhov's Gaus - Pippi) 1BK
52 Mjølner 07389/05, 28/03/05, Grå Golberg, Peder, Golbergsgutu 25, 3551 Gol Rust, Knut Birger, 3570 Ål (N J(L)CH Veikulåsens Wiggen - N J(L)CH Arja) 1BK
53 Kvikk 23480/05, 20/02/05, Grå Hennum, Steinar, Hennumvn 90, 3408 Tranby Ask, Roar, 3410 Sylling (Hektor - Trulte) 2BK
54 Skinnemoens Arro 08753/06, 10/04/06, Grå Sandum, Gunnar, Kolkinnvg 23, 3533 Tyristrand Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N J(L)CH Victor Av Lirebu - N J(L)CH Manta) 1BK
55 Skinnemoens Ari 05337/05, 03/03/05, Grå Toverød, William, Vassengåsen, 1591 Sperrebotn Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH Kvitskjæret's Fant Von Fanterud - N J(L)CH Manta) 1BK
56 Skinnemoens Scott 04795/05, 23/02/05, Grå Johnsrud, Ole Tom, Garder, 1540 Vestby Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH Bamse I - N J(L)CH Skinnemoens Tara) 1BK
9002 Skinnemoens Jeger 08746/06, 06/04/06, Grå Tollehaugen, Halvor Og Kristoffer, Vreimsida 87, 3800 Bø I Telemark Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N J(L)CH Varg - N J(L)CH Skinnemoens Tara) 1BK 4BKK CK
9000 nr. Smalmyras R-r Romeo 10211/06, 15/04/06, Grå Røe, Helge, 1488 Hakadal, Lileng, Sverre, 2427 Plassen (NUCH N J(L)CH Rago – INT NUCH NJ(B)CH NORDV-04 Smalmyras Td-Raisa) 1BK
9000 nr. Pei Fang Storm 11021/06, 03/02/06,, Grå Røe, Rimstad, Asbjørn, 6630 Tingvoll, Holmli, Marianne og Brynjar, 7650 Verdal (FINUCH FINJCH NORDV-01 Faitas Fait – NJ(L)CH Elgua’s Sari) 1BK 3BKK CK
9000 nr. Pei Fang Diser 11023/06, 03.02.06, Grå Holmli, Brynjar, 7650 Verdal, Holmli, Marianne og Brynjar, 7650 Verdal (FINUCH FINJCH NORDV-01 Faitas Fait – NJ(L)CH Elgua’s Sari) 1BK 1BKK CERT 2BHK
Norsk Elghund Sort Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik
Brukshundklasse - Hannhund
58 Bamse 02527/06, 20/02/06, Sort Juvet, Bjørn Helge, Skarelia 1, 3359 Eggedal Lilletun, Gunnar, 5713 Vossestrand (N UCH Musti - Stella) 1BK 2BKK CK 2BHK
59 Frolingens Ask 23542/05, 09/09/05, Sort Vestgarden, Frode, Silentiavn 12, 3060 Svelvik Flatås Arve, 7600 Levanger (Rappiso - Frolingens Raisa) 1BK 1BKK CERT 1BHK BIR BEST IN SHOW
Brukshundklasse - Tispe
60 Fort Hjort Nana 00837/04, 07/12/03, Sort Elgaaen Morten, Øyfjell, 3890 Vinje Bjørnbet, Tore, 7028 Trondheim (King - N J(B)CH Gurue) 2BK