Gruppe 05 - Spisshunder

Jämthund
Ring: 1 Dommer: Aune, Harald
Juniorklasse - Hannhund
9000 Ullisjaurlandets Fajt S24314/2007, 02/03/07, Grå Seigerud, Roger, Ånerudveien, 2223 Galterud Christer Johnsson / Stig Johnsson, Sverige (S JCH Kastor - SJ(LÖ) CH Ullisjaurlandets Ronja)

Unghund Klasse - Hannhund
1 Bleikenlia's Zorro 03722/06, 03/03/06, Grå Holen Lene Og Svein, Sundflovn 61, Koppang, 2480 Koppang Løvbrøtte, Asgeir, 2760 Brandbu (N UCH N J(L)CH King - N UCH N J(L)CH Sari)

Åpen Klasse - Hannhund
2 Chivas 10825/06, 21/03/06, Grå Øybakken, Kjell, Askeladdvn 6 B, 1482 Nittedal Hvalstad, Knut, 2843 Eina (N S J(L)CH Brobackhedens Hector - Norrbo-Stugans Sava)

Brukshundklasse - Hannhund
3 Kirjesjålandets Orka S35333/05, 15/04/05, Øyvind Brenno, Brenneplassvegen, 3550 Gol Mikael, Sverige (SJCH, FINJCH Zorro - SJCH, FINJCH Kirjesjålandets Kula)

Brukshundklasse - Tispe
4 Gjærsøyvangen's Jenna 13716/03, 31/03/03, Grå Evensen, Stein Erik, Holsvegen, 2164 Skogbygda Vangen, Jon Steinar, 2114 Disenå (SJCH SUCH SV-98 Täckeråkers Glader - N J(L)CH Haugmyra's Stoya)

5 SJCH Hänsjöns Azzi S17419/06, 01/09/06, Mats Björn, Kollerud 2, , Sverige Mats Björn, Torsby, Sverige (SJCH Sörombäckens Brasse - NORD JCH Klövkampens Era)

6 Puironkorven Nelli Fin30531/06, 30/04/06, Grå Rønaas, Nils Sverre, Greni Mellem, 2160 Vormsund Anttonen, Hannu, Finland (S JCH Jojje - FIN UCH FIN JCH NORDV-05 Pimu)

Championklasse - Tispe
7 N UCH Bjønnhjellen's Ackiba 15846/03, 13/05/03, Grå Rønaas, Nils, Greni Mellem, 2160 Vormsund Sandin Arne Og Liv Rode, 2743 Harestua (N J(L)CH Fäbohöjdens Freddy - N S J(L)CH N S UCH Bjønnhjellen's Jenta)

Norsk Elghund Grå
Ring: 1 Dommer: Aune, Harald
Juniorklasse - Hannhund
8 Kolbyjagets Rusken 15340/07, 12/02/07, Grå Brenden, Anders, Grinihagen, 2450 Rena Nilsen Martin Rogstad, 2050 Jessheim (FINJCH SJ(LÖ)CH SUCH Kruunupään Riki - FIN JCH Kaivoskummun Riitu)

9 Losnabakken's X T-Rusken 09456/07, 15/01/07, Grå Bakke, Tone Merete Og Jo Terje, 2634 Fåvang Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (FIN JCH FIN UCH Kalliorannan Tälli - N J(L)CH N UCH NORDUV-02 Losnabakken's Xena)

10 Zoro 10620/07, 01/03/07, Grå Andersrød, Oddvar J, Nålum, 1745 Skjeberg Bakke, Jo Terje Og Tone Merete, 2634 Fåvang (N UCH N J(B)CH NORDV-06 Fenris - N UCH NORDV-06 Losnabakken's Sassi)

11 Aron 20675/07, 06/03/07, Grå Olbergsveen, Terje, 2410 Hernes Lundberg, Bjørn Willy, 2410 Hernes (N J(L)CH Puck - N S J(L)CH N S UCH Blomskogens Kaisa)

12 Basse 09921/07, 24/02/07, Grå Kristiansen, Karl, Målen, Dyrbekkv. 310, 1816 Skiptvet Bøhn, Reidar, 2170 Fenstad (Veiderens King - Skinnemoens Tanja)

13 Hirvi 15302/07, 28/07/06, Grå Johansson, Uno, 2218 Lundersæter Weberg, Jan Ole, 2218 Lundersæter (Bosse - Kora)

14 Blomskogens Amigo S21546/2007, 02/01/07, Kristen Madshus, 2265 Namnå Tommy Blom, 82292 Alfta, Sverige (NJ(L)CH Puck - Blomskogens Lystra)

15 Mentor 10332/07, 15/12/06, Grå Teslow, Morten, Andskytten 38, 2770 Jaren Teslow, Morten, 2770 Jaren (N S UCH N JCH Nico - Turi)

Unghund Klasse - Hannhund
16 Røsholmhøgda's Tobben 07510/06, 26/03/06, Grå Teigberget, Roy, Teigberget, 2232 Tobøl Røsholm, Ole M, 1930 Aurskog (Peto - Røsholmhøgda's Hjørdis)

Åpen Klasse - Hannhund
17 Zorro 09530/05, 16/04/05, Grå Brattsveen, Rune, Rute 531, 2870 Dokka Skattebo, Tor, 2943 Rogne (N J(L)CH N UCH Lasse - Frøya)

18 Bosse 15949/05, 21/02/05, Grå Weberg, Jan Ole, 2218 Lundersæter Weberg, Jan Ole, 2218 Lundersæter (Canto - Kora)

19 Vindmyras Bjønn 06681/04, 04/03/04, Grå Hasvold, Hans Gjefle, Rute 531, 2870 Dokka Gruehaugen Bent Og Grindvoll Anita, 2150 Årnes (N UCH N JCH Losnabakken's Prins Kalix - N J(L)CH Jerva)

9001 Vindmyras Karsk 19524/06, 24/05/06, Grå Berg, Anders, Bergvad Gaard, 2164 Skogbygda Gruehaugen Bent Og Grindvoll Anita, 2150 Årnes (S UCH NORD J(L)CH FIN J(L)CH Koimyra's Storm - N J(L)CH Jerva)

Brukshundklasse - Hannhund
20 Elling 04093/03, 11/11/02, Grå Eriksen, Olav Willy, Kleppenvegen 4, 3677 Notodden Andersen, Stein Roger, 2647 Sør-Fron (Smiubakken's Remi - Solbråten's Arja)

21 Balder Av Tallo 05545/06, 04/03/06, Grå Haugaard, Ann Helen Aabogen, Bjørgum, 1890 Rakkestad Campbell, Ralf, 1400 Ski (N J(B)CH N UCH NV-04 Lekåsen's Tyr - N S J(B)CH NORD UCH Hedda Av Tallo)

22 Koimyra's Grant 19510/06, 17/05/06, Grå Sjøberg, Ole Morten, Holm, 2080 Eidsvoll Seigerud Roger, 2223 Galterud (N J(L)CH Gnist - FIN JCH Larvmarkens Mira)

23 Smalmyras R-R Romeo 10211/06, 15/04/06, Grå Røe, Helge, Fuglåsen 21, 1488 Hakadal Lileng Sverre, 2427 Plassen (N UCH N J(L)CH Rago - INT N UCH N J(B)CH NORDV-04 Smalmyras Td-Raisa)

24 N J(B)CH Varjdalen's Kj King 08006/03, 30/03/03, Grå Jensen, Håvard, Høgholen, 2114 Disenå Stene Even, Stene Ellen, 7335 Jerpstad (N UCH N J(B)CH Joppe - N UCH N J(B)CH NORDV-02 NV-02 Varjdalen's Kali)

25 Kuusitien Milo Fin23453/05, 28/03/05, Grå Voll, Roger, 2120 Sagstua Kaistamo Marja Og Markku, Finland (S UCH NORD J(L)CH FIN J(L)CH Koimyra's Storm - FIN JCH Kuusitien Riesa)

26 Jarko 11243/03, 30/03/03, Grå Nordseth Lars Og Johansen Grete, Barnehjemsgutua, 2410 Hernes Nordseth, Trond Og Johan, 2410 Hernes (Jack - Ronja)

27 Førsdølen's Tass 14441/05, 03/04/05, Grå Grønvold, Svein, Vest Torpa, 2870 Dokka Festervoll May-Britt, Festervoll Henning, 3870 Fyresdal (N J(L)CH Koimyra's Ero - N UCH N J(L)CH Solbråten's Jerva)

28 Koimyra's Rocky 15526/05, 01/02/05, Grå Seigerud, Roger, Ånerudveien, 2223 Galterud Seigerud Roger, 2223 Galterud (S UCH NORD J(L)CH FIN J(L)CH Koimyra's Storm - Basta)

29 Åsebos Joppe S23388/2006, 26/02/06, Grå Torgeir Breen/Jan Martinsen, Bekkevoll, 2164 Skogbygda Magnusson, Stefan, Sverige (SJCH SUCH Bjerkedalens Labbetuss - J Brandboskogens My)

30 Timian 21700/06, 30/09/05, Grå Skjølås, Erland, Prestegårdshagen, 2090 Hurdal Skjølås, Erland, 2090 Hurdal (N J(L)CH N UCH Grim - N J(L)CH Tundra)

31 SJ(LÖ)CH Blomskogens Sprokket S33874/2005, 11/04/05, Grå Øyen, Bjørn Olav, Vestre Stæte, 2436 Våler I Solør Blom, Tommy/ Frykeskog, Annika Blom, Sverige (S J(L)CH FIN JCH Slasken Av Søstu-Trønnes - Blomskogens Busan)

9002 Gokstadhaugen's Svipp 08976/06, 08/04/06, Grå Sørum Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum, Irene, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea)

9003 N S J(L)CH Birk 20775/01, 29/09/01, Grå Sørum Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Normo, Roald, 8661 Mosjøen (SUCH S NJ(L)CH Roy - INT NUCH NJ(B)CH NV99 NORDV99 Fagerjorden's Mira)

Championklasse - Hannhund
32 N J(B)CH Smalmyras Rr-Sofus 08038/05, 29/03/05, Grå Lie, Jan Kåre, Bergli, 1892 Degernes Lileng Sverre, 2427 Plassen (N UCH N J(L)CH Rago - INT N UCH N J(B)CH NORDV-04 Smalmyras Td-Raisa)

Norsk Elghund Grå Tisper
Ring: 1 Dommer: Aune, Harald
Juniorklasse - Tispe
33 Ronja 09432/07, 25/01/07, Grå Smedsrud, Olaug Andrea, 2260 Kirkenær Fiskerud, Tim, 1970 Hemnes (Elgheias Ragg - Kaja)

34 Silva 05845/07, 10/02/07, Grå Jacobsen, Frank, 2100 Skarnes Bjørnstad, Håkon, 1925 Blaker (Peto - Røsholmhøgda's Thelma)

35 Sl-Stella 09463/07, 11/02/07, Grå Johansen, Alfred Magnar, Mohaugveien 19, 2653 Vestre Gausdal Stetrud, Jan Tore, 2656 Follebu (N J(L)CH N UCH Lasse - Kasurilan Siru)

36 Sjunga 09434/07, 25/01/07, Grå Fiskerud, Tim, 1970 Hemnes Fiskerud, Tim, 1970 Hemnes (Elgheias Ragg - Kaja)

37 Yrttiperä Athene Fin47425/06, 13/09/06, Grå Mikkelrud, Kari, Søndre Mangen, 1930 Aurskog Tuomi, Eino, Finland (SJCH SUCH Båtforsens Kaj - FIN JCH Lehtikankaan Lola)

Unghund Klasse - Tispe
38 Frida 09586/06, 21/01/06, Grå Bale, Per Kåre, Thoner, 2110 Slåstad Bergheim, Harald/ Annel/ Larstuen S, 2850 Lena (S UCH S JCH Kleggelia's Trym - Bella)

39 Selma Heat 06280/06, 26/03/06, Grå Ringen, Annika Og Henning, 2847 Kolbu Ringen, Annika Og Henning/ Dragerengen, Atle, 2847 Kolbu (N J(L)CH Tass - N J(L)CH Milla)

40 Vindmyras Happy 19526/06, 24/05/06, Grå Folberg, Jarle, Jansbergveien, 2150 Årnes Gruehaugen Bent Og Grindvoll Anita, 2150 Årnes (S UCH NORD J(L)CH FIN J(L)CH Koimyra's Storm - N J(L)CH Jerva)

9004 Gokstadhaugen's Leela 08980/06, 08/04/06, Grå Sørum Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum, Irene, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea)

Åpen Klasse - Tispe
41 Raja 19902/05, 09/08/05, Grå Mobæk, Karl Kristian, Søndre Rotnes, 2150 Årnes Opphaug, Asbjørn, 7590 Tydal (N UCH N JCH Losnabakken's Prins Kalix - N J(B)CH N UCH Saug's Topsy)

42 Veikulåsens R-R Alma 17780/05, 06/04/05, Grå Rustad, Jonny, Vallsetvn 14, 2120 Sagstua Skiaker Leif Og Liv, 2690 Skjåk (FIN UCH NORD J(L)CH Hirviantin Roni - Tuuliharju Rali)

43 Raya 23718/03, 07/09/03, Grå Taugbøl, Tor Olav, 2114 Disenå Taugbøl, Tor Olav, 2114 Disenå (Smalmyras Td-Tico - Kvitskjæret's Tussi)

44 Baja 15559/05, 20/04/05, Grå Disserud, Hans, Flesviklia 3, 2093 Feiring Disserud, Hans, 2093 Feiring (N J(L)CH Ullarhov's Gaus - N J(L)CH Bjønna)

45 Pia 23344/03, 29/01/02, Grå Ring, Pål, Reinskaug, Dragsjøvegen, 2150 Årnes Strøm, Anne Andressen, 2340 Løten (Jerry - Kalvåsens Tyra)

Brukshundklasse - Tispe
46 Jeppedalens Løsty 19267/05, 30/03/05, Grå Skjølås, Kåre, Jeppedal, 2090 Hurdal Skjølås Kåre, 2090 Hurdal (N J(L)CH Koimyra's Ero - N J(L)CH Jeppedalens Dina)

47 Varjdalen's Jk Jotti 10202/06, 05/04/06, Grå Sigernes, Svein Ivar, Fiskegardslia 7, 2210 Granli Stene Even, Stene Ellen, 7335 Jerpstad (INT N UCH N J(B)CH NV-05-06 Varjdalen's Kaiser - N UCH NV-05 N J(B)CH Juno Av Jeskefjell)

48 Smalmyras T-R Sari 10208/06, 22/04/06, Grå Lileng, Sverre Og Yvonne, 2427 Plassen Lileng Sverre, 2427 Plassen (N UCH N J(L)CH Rago - INT N UCH Tjelderåsen's V-Taiga)

49 N J(L)CH Losnabakken's Mia 09560/02, 29/04/02, Grå Langseth, Geir, Bakkestugu, 2635 Tretten Langset Geir Og Elna Iren, 2635 Tretten (N S J(L)CH Pann - N UCH Snerta)

50 Leydi 16069/03, 02/08/03, Grå Berit Og Geir Langseth, Bakkestugu, 2635 Tretten Lien, Tor Steinar, 6364 Vistdal (N UCH N JCH Losnabakken's Prins Kalix - Elgteigen's Jp Topsy)

51 Smalmyras Td-Arja 05686/05, 01/03/05, Grå Kveum Ivar/ Flatmoen Ann Kristin, Klebervn 35, 2670 Otta Lileng Sverre, 2427 Plassen (INT N UCH N J(B)CH NORDV-03 Pei Fang Dog - INT N UCH Tjelderåsen's V-Taiga)

52 Pertapuro Siru S33765/07, 24/03/04, Kåre Sjølås, Jeppedal, 2090 Hurdal Teuvo Ojanpurä, 95440 Kylöjoki, Finland (FIN JCH Haukirovan Huki - FIN UCH, FIN JCH Pertapuro Ana)

53 Losnabakken's Suki 05575/06, 19/03/06, Grå Langset, Geir, Bakkestugu, 2635 Tretten Langset, Geir, 2635 Tretten (N UCH N JCH Losnabakken's Prins Kalix - Kiara)

9005 Smalmyras T-R Silva 10210/06, 22/04/06, Grå Brøtmo, Kåre, Opsahl Søndre, 2415 Heradsbygd Lileng Sverre, 2427 Plassen (N UCH N J(L)CH Rago - INT N UCH Tjelderåsen's V-Taiga)

9006 N S J(B)CH Gokstadhaugen's Lystige Barlinn 04229/05, 02/02/05, Grå Sørum Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum Irene E H Og Odd Gustav, 3271 Larvik (N S J(L)CH Birk - N J(B)CH Linnea)

9007 N J(B)CH Linnea 19260/02, 17/07/02, Grå Sørum, Irene Og Gustav, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Lunden, Dagfinn, 4684 Bygland (N J(L)CH N UCH Victor - Fauni)

9008 Gokstadhaugen's Frida 08986/06, 15/04/06, Grå Irene & Gustav Sørum, Rømminga, Vestmarka, 3271 Larvik Sørum, Irene, 3271 Larvik (INT N S UCH N S J(L)CH SV-02 Lotus - N S J(B)CH Offerdalens Fanta)

Veteranklasse - Tispe
54 N UCH Ylva 17895/00, 07/03/00, Grå Krogstad, Ellen Merete, Granli, 1925 Blaker Rønås, Tor-Johan, 2022 Gjerdrum (N UCH N J(L)CH Prins - K-T Mini Tyra)

Norsk Elghund Sort
Ring: 1 Dommer: Aune, Harald
Unghund Klasse - Hannhund
55 Bamse 02549/06, 17/02/06, Sort Nylend, Karl Erik, Finnholt, 2190 Disenå Haug, Fredrik, 2123 Bruvoll (N UCH NV-04-06 Varg Av Elgberget - Hekla)

Brukshundklasse - Tispe
56 Frøya 12372/05, 07/05/05, Sort Eriksen, Øyvind, Lasserud, 1954 Setskog Rønningsgrind, Odd-Einar, 7387 Singsås (Saug's Flink - Simba)

Russisk-Europeisk Laika
Ring: 1 Dommer: Aune, Harald
Åpen Klasse - Hannhund
57 Höystöukon Angus Fin10201/04, 10/10/03, Morgan Eriksson, Svänkvikens Gård., 66440 Slottsbron, Sverige Pauli Luttinen, 74700 Kiuruvesi, Finland (FIN MVA Höysöukon Zeika - Kelopojan Pami)

58 Tico 01995/07, 15/04/06, Sort/Hvit Doblaug, Hans, Østfjeld, 2230 Skotterud Trovåg, Gunn, 2240 Magnor (Ruskapalon Zorak - Asta)

Brukshundklasse - Hannhund
59 Dana S14108/2006, 20/12/04, Svart/Vit Morgan Eriksen, Svänvikens Gård, 66440 Slottsbron, Sverige Petri Kananen, 98440 Kallaanvaara, Finland (Nahkasarven Jeri - Kelopojan Kira)

Vestsibirsk Laika
Ring: 1 Dommer: Aune, Harald
Åpen Klasse - Hannhund
60 Mayatuk 14329/05, 20/05/05, Brun/Hvit/Sort Krogstad, Christine Mae Winter, Tytingvn 3, 2550 Os I Østerdalen Krogstad, Eirik, 2264 Grinder (FINUCH FINJCH Sepe - Finnshaugen's Chyenna)

Åpen Klasse - Tispe
61 Valgekihv Diana Est03056/05, 10/09/05, Trond Trovåg, Vestgarden, 2240 Magnor Paul Haljas, Sahn, Estland (Irtysh - Valgekihv Devi)